بدون دیدگاه
چطور سرعت سایت را افزایش دهیم؟

درود بر شما کاربران مهربان، چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم موضوع بحث امروز ما در سایت کانفیگ وردپرس است. ما طی تجربه و بررسی هایی که انجام دادیم، با مطالعه مقاله های افزایش سرعت سایت هم در زبان فارسی و هم در زبان انگلیسی، خلاصه و جمع بندی کاملی از کل موارد مورد نیاز برای افزایش سرعت لود سایت را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. چطور سرعت سایت را زیاد کنیم، از سوالات همه افرادی است که مدیر یک سایت هستند.

این سایت می تواند وردپرسی باشد، و یا اینکه کدنویسی شده با هر زبان دیگری. اگر سرعت سایت شما پایین باشد، هم کاربران حوصله ماندن تا لود کامل در سایت شما را ندارند، و همین که سریع سایت را می بندند یک نمره منفی برای سئو محاسبه می شود. همچنین اگر سرعت لود سایت کم باشد، بصورت کلی گوگل تمایل زیادی برای نشان دادن سایت شما در رتبه های بالا ندارد. پس بهتر است به راهنمایی هایی که در ادامه شده است، توجه کرده و به سرعت سایت خود اهمیت بیشتری دهید.

تاثیر هاست در سرعت سایت

از مهم ترین عوامل موثر بر سرعت سایت، داشتن یک هاست مناسب است. در حال حاضر شرکت های زیادی هستند که ارائه سرویس های میزبانی سایت را ارائه می کنند. خیلی از این شرکت ها با افزایش تعداد کاربرانشان، منابع سرور های خود را افزایش نمی دهند و سرور را به تعداد بیشتری از هاست ها، تقسیم می کنند. به این صورت که هاست های اشتراکی که وجود دارد، برای مثال اگر باید یک سرور در قالب 10 هاست ارائه شود، این سرور به 50 هاست به کاربران به فروش می رسد.

خرید هاست | بهترین هاست وردپرس
خرید هاست | بهترین هاست وردپرس

شما باید در انتخاب هاست به کیفیت و منابعی که یک هاست به شما می دهد، دقت نمایید. ما در تجربه طولانی که در بررسی هاست های مختلف داشتیم، در حال حاضر شرکت نت افراز، بهترین سرویس های هاست را دارد که با افزایش کاربران سایت، منابع و سرور های خود را نیز افزایش می دهد.

برای مطالعه مقاله آموزشی انتخاب بهترین هاست وردپرس در ایران، این لینک را مشاهده نمایید.

به این ترتیب شما با انتخاب یک هاست مناسب برای وردپرس، اقدام اولیه در داشتن سرعت مناسب برای سایت خود را رقم زده اید.

انتخاب سیستم مدیریت محتوای مناسب

بهترین سیستم مدیریت محتوا، در حال حاضر وردپرس است. وردپرس با اختلاف زیاد از مابقی سیستم های مدیریت محتوا بالاتر است که در این مقاله اشاره ای به ویژگی های آن نداریم. اما در مورد سرعت وردپرس، این سیستم بدلیل آپدیت های منظم و بروز سازگاری با نسخه های جدید php و همچنین با توجه به محبوبیتی که دارد، باعث شده است که شرکت های ارائه دهنده هاست هم سیستم های خود را مطابق با استاندارد های وردپرس بهینه سازی کنند.

پس بنابر این مورد بعدی که برای افزایش سرعت سایت باید در نظر داشته باشید، انتخاب سیستم مدیریت محتوای مناسب است.

وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا
وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا

انتخاب بهترین قالب های وردپرس

برای داشتن سرعت مناسب در سایت، بعد از انتخاب هاست مناسب، باید یک قالب استاندارد و عالی تهیه شود. اگر قالب و یا پوسته وردپرس که انتخاب می کنید از استاندارد های لازم برای طراحی سایت استفاده نکرده باشد، کدها نامنظم و دارای اشکالاتی باشد، سرعت سایت کاهش پیدا می کند.

این مورد را در ابتدای راه اندازی سایت با دقت بررسی نمایید که اگر در ابتدای راه به آن توجه نشود، در آینده تغییر قالب دشوار است.

انتخاب بهترین افزونه های وردپرس

قالب های مناسب، بصورت پیشفرض افزونه هایی که لازم باشد را در خود دارند. در صورتی که نیاز به افزونه های دیگری بود، بهتر است از مارکت های معتر وردپرس تهیه شود و یا اینکه اگر بصورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود می کنید، تعداد نصب افزونه زیاد باشد. معمولاً افزونه هایی که کاربر مناسب و خوبی ندارند، تعداد نصب کم تری هم دارند و این هم باعث کاهش سرعت سایت شما می شود، هم اینکه باعث هک شدن وردپرس می شود.

بیشترین روش هک وردپرس، از طریق افزونه های وردپرسی است که آمار بالایی نیز دارد. سایت کانفیگ وردپرس با ارائه راهکار های اساسی برای افزایش امنیت سایت، تقریباً تاکنون همه روش های افزایش امنیت وردپرس را آموزش داده است. فقط کافی است شما به بخش آموزشگاه سایت مراجعه کرده و مقاله های افزایش امنیت سایت را مطالعه نمایید.

در صورتی که فرصت کافی برای مطالعه همه آموزش ها ندارید، مقاله “معرفی کامل‌ترین روش‌های بالا بردن امنیت وردپرس” کاملترین آموزش سایت است که تقریباً کل مباحث مهم را در بر می گیرد. این مقاله را از دست ندهید.

انتخاب قالب و افزونه وردپرس
انتخاب قالب و افزونه وردپرس

نکته مهم دیگر این است که اگر در سایت، افزونه های زیادی استفاده شود، این مورد هم باعث کاهش سرعت سایت می شود. هر افزونه به اندازه ای از منابع هاست استفاده می کند و به آن نیاز دارد. در صورتی که افزونه های سایت زیاد باشد، منابع سایت بیشتر مشغول شده و ضمن کاهش سرعت سایت، باعث تداخل توابع وردپرس هم می شود.

تداخل افزونه ای در سایت نیز باعث کاهش سرعت سایت و کار نکردن بخشی از سایت می شود. تا حد ممکن سعی نمایید در سایت از افزونه های غیر ضروری استفاده نکنید. زیرا این هم باعث ایجاد یک راه نفوذ در سایت می شود (اگر افزونه شامل باگ باشد)، هم اینکه بخشی از منابع هاست را مصرف می کند.

چطور سرعت سایت را افزایش دهیم؟

از دیگر اقداماتی که برای افزایش سرعت سایت باید انجام شود، بهینه سازی تصاویر در سایت است. برای اینکه تصاویر تاثیر زیادی بر روی سرعت لود سایت نداشته باشد، دو راهکار وجود دارد. ابتدا اینکه قبل از آپلود تصویر در سایت، ابعاد آن را تا حد ممکن به اندازه ای تغییر دهید که در سایت نمایش داده می شود.

خیلی وقت ها تصاویر در سایت در ابعاد مثلاً 500*500 نمایش داده می شود، اما سایز واقعی تصویر خیلی بیشتر از این عدد است. در این مواقع با css سایز تصاویر کمتر می شود که این باعث کاهش سرعت لود می شود.

مورد دوم برای اینکه سرعت سایت بواسطه تصاویر کاهش پیدا نکند، این است که تصویر را در سایت هایی مانند https://compressjpeg.com/ و سایت فشرده سازی تصاویر https://compresspng.com/ قرار دهید تا بدون افت کیفیت تصویر، آن را فشرده کرده و ساعت کم شدن حجم تصویر شود.

آپلود فایل بر روی هاست دانلود

این نکته نیز بسیار مورد اهمیت است. اگر سایتی دارید که نیاز به آپلود فایل و ویدئو های زیادی بر روی آن است، لازم است که به شرکت هاست خود اطلاع دهید تا یک هاست دانلود نیز برای شما راه اندازی کند. فایل های سنگین باید بر روی هاست دانلود قرار گیرد تا فضای هاست اصلی که سایت بر روی آن میزبانی می شود را سنگین نکند.

هرچقدر هاست اصلی سایت سنگین تر باشد، سرعت لود سایت کم می شود.

راهکار های افزایش سرعت سایت
راهکار های افزایش سرعت سایت

ارتقا ورژن PHP هاست

همواره در نظر داشته باشید که از آخرین ورژن php در هاست استفاده کنید. البته قبل از اینکه این تغییرات را انجام دهید، از پشتیبان قالب و افزونه های خود سوال نمایید که قالب و یا افزونه شما با نسخه آخر php سازگاری دارد یا خیر؟ همچنین قالب و افزونه های خود را هم مرتب بروز رسانی کنید و وردپرس را نیز به آخرین ورژن ارتقاع دهید. این موارد در بهبود سرعت سایت موثر است.

استفاده از بارگذاری تنبل یا LazyLoad برای تصاویر

این راهکار برای افزایش سرعت لود در سایت تا حدی موثر است. این ویژگی باعث می شود که تصاویر در زمانی که سایت اسکرول می شود و مشاهده می شود، آن زمان لود شود و در هنگام لود شدن سایت، به یکباره همه تصاویر لود نشود. برخی از قالب های وردپرس این ویژگی را در خود دارند، اما خیلی از آنها از LazyLoad استفاده نکرده اند.

اما جای نگرانی نیست. تعداد زیادی از افزونه های وردپرسی وجود دارند که فقط کافی است در گوگل افزونه LazyLoad را جستجو نمایید.

افزایش سرعت لود سایت
افزایش سرعت لود سایت

بهترین زمان سرعت لود سایت چقدر است؟

و اما بهترین زمان لود سایت چقدر باید باشد؟ به عنوان آخرین بخش از مقاله افزایش سرعت سایت. ببینید عزیزان سایت های زیادی آمار و اعداد مختلفی ارائه کرده اند، اما در هیچ سایتی که وابسته به گوگل باشد، این اعداد قابل مشاهده نیست. گوگل می گوید سرعت سایت باید خوب باشد، اما نمی گوید که باید حتماً زیر 5 ثانیه باشد.

شما خود را در جای یک کاربر بگذارید، هرچقدر شما صبر برای لود شدن یک سایت دارید، همان اندازه ای است که باید باشد. منظور این است که گوگل اینطور به سئو سرعت سایت توجه می کند. معمولاً سرعت لود زیر 6 ثانیه قابل قبول است و هرچقدر بتوانید باز هم این سرعت را کمتر نمایید، خیلی عالی می شود.

امیدوارم این مقاله در افزایش سرعت وردپرس به شما کمک کرده باشد، در صورتی که تمایل دارید از امنیت سایت محافظت کنید، خدمات افزایش امنیت وردپرس را مشاهده نمایید.

برچسب ها:

مقالاتی که می تواند مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست