بدون دیدگاه
محدود کردن تعداد دفعات تلاش برای ورود به پیشخوان

در مقاله قبل با هم نحوه “تغییر آدرس صفحه ورود به وردپرس” را یاد گرفتیم. در این مقاله قصد داریم روش محدود کردن تعداد دفعات ورود را در وردپرس یاد بگیریم. اگر شما نیز به فکر بالا بردن امنیت سایت وردپرس خودتان هستید این آموزش بسیار می تواند برای شما مفید بوده باشد و پیشنهاد می کنیم آن را تا انتها مطالعه نمایید.

محدود کردن صفحه ورود می تواند به شما و سایتتان کمک زیادی نمایید. زیرا هکرها معمولا در ابتدا اقدام به تشخیص و شناسایی اطلاعات ورود مدیر سایت می کنند. و چون این کار را توسط ربات هایی که طراحی کرده اند انجام می دهند احتمال دارد بتوانند از این طریق به سایت نفوذ کرده و باعث هک شدن سایت وردپرس گردند. بنابراین یکی از روش هایی که باعث کاهش این موضوع می شود همین محدود کردن تعداد دفعات ورود می باشد.

محدود کردن تعداد دفعات ورود به پیشخوان وردپرس

در این آموزش ما چندین روش که با آن می توانید صفحه ورود وردپرس را محدود نمایید به شما معرفی خواهیم کرد و شما می توانید از هر کدام که می خواهید در سایت خود استفاده نمایید، برای آشنایی با این موارد در ادامه با ما باشید.

محدود کردن تعداد دفعات ورود به پیشخوان با افزونه

در این روش ما نصب یک افزونه به راحتی می توانیم صفحه ورود وردپرس را محدود نماییم. در این آموزش ما افزونه Limit Login Attempts Reloaded را استفاده می کنیم، این افزونه در مخزن وردپرس بیش از 1 میلیون نصب و فعالسازی داشته و امتیاز خوبی نیز از کاربران دریافت نموده است. در ابتدا نیاز هست افزونه Limit Login Attempts Reloaded را از مخزن وردپرس دریافت نمایید، در انتهای این آموزش ما لینک دانلود این افزونه را برایتان قرار دادیم که می توانید استفاده نمایید.

تنظیمات افزونه Limit Login Attempts Reloaded

بعد از نصب و فعالسازی این افزونه می توانید از منو پیشخوان وردپرس به تنظیمات و سپس Limit Login Attempts بروید تا وارد محیط این افزونه شوید. در این افزونه شما می توانید تعداد تلاش برای ورود را در سایت خود محدود نمایید و همچنین گزارش کاملی از ورودهای انجام شده و یا ناموفق را مشاهده کنید که می تواند برایتان مفید بوده باشد.

محدود کردن تعداد دفعات ورود به پیشخوان با افزونه
محدود کردن تعداد دفعات ورود به پیشخوان با افزونه

برای محدود کردن تعداد دفعات ورود به پیشخوان وردپرس کافیست وارد تب Settings افزونه شوید. و مانند تصویر زیر می توانید چندین تنظیم کاربردی را انجام داده و تعداد دفعات ورود به پیشخوان وردپرس را محدود نمایید.

در ابتدا و در بخش “آگاهی از تحریم” شما می توانید تعیین کنید که بعد از چند بار تلاش ناموفق برای ایمیلی که تنظیم می کنید یک اطلاع رسانی ارسال گردد. در بخش Show top-level menu item نیز می توانید تعیین کنید که با هر بار تلاش ناموفق برای ورود به پیشخوان آیا صفحه مجدد لود شود و یا اینکه بصورت آجکس و بدون لود مجدد صفحه خطا نمایش داده شود.

آموزش افزونه Limit Login Attempts Reloaded
آموزش افزونه Limit Login Attempts Reloaded

در تنظیمات پایین‌تر همین بخش می توانید تعداد دفعات تلاش برای ورود، مدت زمان مسدود شدن بر حسب دقیقه، و مدت زمان مسدود شدن مجدد و همچنین مسدود شدن تلاش برای بازنشانی رمز را تعیین نمایید.

محدود کردن صفحه ورود وردپرس
محدود کردن صفحه ورود وردپرس

محدود کردن صفحه ورود با کد

برای محدود کردن صفحه ورود وردپرس با استفاده از کدنویسی ما برایتان یک مقاله آماده کردیم که به صورت کامل در آن نحوه این کار را شرح دادیم و پیشنهاد می شود این مقاله که در ادامه برایتان درج شده است را مطالعه نمایید و با فایل های مهم وردپرس و همچنین محدود کردن صفحه ورود وردپرس آشنا گردید.

کلام آخر

ایجاد محدودیت برای صفحه ورود وردپرس می تواند تاثیر زیادی بر روی امنیت سایت وردپرس شما بگذارد و پیشنهاد می شود این کار را انجام دهید، همچنین در خدمات افزایش امنیت وردپرس که توسط کانفیگ وردپرس ارایه می شود این مورد با روش های دیگر روی سایت شما پیاده سازی می گردد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم به صورت کامل نحوه محدود کردن تعداد دفعات ورود به پیشخوان را برایتان ارایه کرده باشیم. اگر سوال یا موردی بود می توانید در بخش دیدگاه‌های نوشته مطرح نمایید.

مقالاتی که می تواند مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست