1. صفحه اصلی
  2. امنیت
  3. بررسی مشکل نمایش حروف ژاپنی یا چینی در نتایج جستجو گوگل

بررسی مشکل نمایش حروف ژاپنی یا چینی در نتایج جستجو گوگل

دسته بندی:
امنیتعمومیهک
2 دیدگاه
مشکل نمایش حروف ژاپنی یا چینی در نتایج جستجو گوگل

بار دیگر با ارایه آموزشی جدید در زمینه هک شدن سایت های وردپرسی در خدمت شما هستیم، در این آموزش قصد داریم به بررسی یکی دیگر از روش هایی که هکرها توسط آن به سایت ما آسیب می زنند را بپردازیم. هکرها همواره از طرق مختلف سعی دارند تا به سایت ها نفوذ کرده و آن ها را تحت کنترل خود بگیرند.

در گذشته اکثر هکرها برای قدرت‌نمایی اقدام به هک و نفوذ به سایت ها می کردند اما امروزه علاوه بر این مورد اهداف دیگری نیز برای آن ها وجود دارد، مثلا با درج اسکریپت ها و همچنین بدافزارها در سایت کاربر، اقدام به نمایش تبلیغات و یا تولید بیت کوین می کنند. وقتی سایتی هک می شود مشکلات زیادی را پیش رو خواهد داشت و باید به سرعت نسبت به پاکسازی سایت ویروسی اقدام شود، زیرا آلوده بودن سایت به شدت بر اعتماد و امنیت کاربران و همچنین سئو آن تاثیرگذار می باشد.

همانطور که از نام این مقاله پبداست قصد داریم تا نحوه پاکسازی سایت هایی که در آن ها حروف و عبارات چینی و ژاپنی نمایش داده می شود را شرح دهیم، در این روش هکر با درج محتوای اسپم سئو سایت قربانی را هدف قرار می دهد و اگر مدیر سایت دیر بجنبد تمام زحماتی که برای سئو سایتش کشیده بر باد خواهد رفت، توصیه می کنم تا انتها با این مقاله همراه باشید و از نکاتی که می تواند بسیار مهم باشد آگاه شوید …

نمایش حروف و عبارات چینی و ژاپنی در سایت و نتایج گوگل

اگر شما هم در سایت خود صفحاتی را مشاهده می کنید که با متون و عبارات ژاپنی یا چینی ایجاد شدند، متاسفانه باید به شما عرض کنم که سایت شما هک و آلوده شده است. این نوع هک در سال های اخیر بسیار زیاد شده و ما کاربران زیادی را می بینیم که از نمایش این عبارات چینی در سایتشان شکایت دارند و می گویند که به هیچ وجه این محتوا توسط خودشان و یا نویسندگان سایت منتشر نشده است.

در این روش هکر با درج محتوای اسپم و یا تبلیغاتی در سایت کاربر باعث ایجاد آسیب های شدید به سئو سایت می شود و از آنجایی که گوگل و ربات های آن همواره در حال بررسی سایت ها می باشند به سرعت به این موضوع پی برده و سایت را از نتایج جستجو خارج می کنند تا از ورود کاربران به سایت آلوده جلوگیری شود.

مورد دیگری که در روش هک سایت با نمایش محتوای چینی و ژاپنی بایستی به آن توجه شود این است که هکر تنها ربات های گوگل را هدف کار خود قرار داده باشد. به بیانی ساده‌تر محتوای اسپم فقط برای ربات های موتورهای جستجو قابل مشاهده می باشد و اگر کاربران سایت شما را باز کنند هیچ اثری از این محتوای اسپم در سایت نیست و همین موضوع است که سبب عدم تشخیص به موقع این مشکل شده و به سئو سایت ضربه وارد می کند. به این مورد در سئو سایت، کلاکینگ (Cloaking) یا فریب موتورهای جستجوگر نیز گفته می شود و محتوای متفاوتی برای آن ها در سایت به نمایش در می آید و جزو روش های کلاه سیاه سئو می باشد.

این نوع هک معمولا زمانی اتفاق می افتد که ما از قالب و افزونه های نال شده و یا نامعتبر در سایتمان استفاده نماییم، البته روش های زیادی وجود دارد که می توانند سبب نفوذ هکرها به سایت ما گردند و پیشنهاد می شود برای آشنایی بیشتر با این موارد مقاله “چرا سایت هک می شود؟” را مطالعه نمایید.

عواقب نمایش محتوای ژاپنی و چینی در نتایج گوگل چیست؟

همانطور که تا اینجا متوجه شدید این موضوع بیشتر از همه روی سئو سایت تاثیر خواهد داشت و سبب افت رتبه می شود. اما تنها سئو سایت نیست که افت می کند و موارد دیگری نیز وجود دارد که تحت تاثیر این مسئله قرار خواهد گرفت که در ادامه چند مورد را آن ها را برایتان شرح می دهیم:

قرار گرفتن سایت در لیست سیاه گوگل

هدف گوگل رضایت کاربران می باشد و به شدت با مواردی که باعث کاهش رضایت کاربران شود برخورد خواهد کرد. آلوده بودن سایت و نداشتن امنیت کافی سبب می شود تا گوگل به سایت اهمیت کمتری بدهد و اگر سایتی آلوده باشد و در نتایج نمایش داده شود با قوانین و هدف گوگل تناقض خواهد داشت. بنابراین سایت های آلوده را شناسایی شده و در لیست سیاه یا بلک لیست گوگل قرار خواهند گرفت.

در این حالت گوگل ار ورود کاربران به این سایت جلوگیری کرده و برای آن ها مواردی را مبنی بر مخرب بودن این سایت به نمایش در  می آورد که همین امر سبب کاهش شدید بازدید و رنک سایت شما خواهد شد.

خطای Deceptive site ahead
خطای Deceptive site ahead

کاهش اعتماد کاربران

هر وقت می شنویم سایتی هک شده است به دنبال آن شاهد کاهش اعتماد کاربران به آن سایت خواهیم بود. معمولا با هک شدن سایت ها اطلاعات حساس مالی و اطلاعات مشتریان به سرقت می رود و سبب بی اعتمادی کاربران به آن برند تجاری خواهد شد.

چگونه مشکل نمایش حروف ژاپنی در نتایج جستجو گوگل را تشخیص دهیم؟

برای شناسایی حروف و عبارات ژاپنی در نتایج جستجو گوگل کار زیاد سختی در پیش نداریم و کافیست آدرس سایت خود را به صورت زیر در گوگل جستجو نماییم (site: SiteURL). با اینکار تمامی اطلاعات ایندکس شده از سایت ما در گوگل به نمایش در خواهد آمد و می توانیم آن ها را به راحتی مشاهده نماییم.

تشخیص مشکل نمایش حروف ژاپنی در نتایج جستجو گوگل
تشخیص مشکل نمایش حروف ژاپنی در نتایج جستجو گوگل

دقت نمایید در تصویر بالا بجای عبارت SiteURL بایستی آدرس سایت خودتان را درج نمایید و سپس آن را در گوگل جستجو کنید تا همه مواردی که از سایت شما در گوگل ایندکس شده است برایتان نمایش یابد. اگر سایت شما دچار این نوع هک شده باشد بایستی مانند تصویر زیر در نتایج گوگل عبارات چینی و یا ژاپنی را مشاهده نمایید.

نمایش عبارت ژاپنی در نتایج گوگل
نمایش عبارت ژاپنی در نتایج گوگل

اگر در نتایج گوگل محتوای مشکوکی پیدا نکردید نیازی نیست نگران باشید و خوشبختانه سایت شما مشکلی از بابت این نوع آسیب و هک ندارد و بهتر است از روش های بالا بردن امنیت وردپرس برای جلوگیری از این مشکلات استفاده نمایید.

پاکسازی محتوای ژاپنی از سایت وردپرس

بعد از بررسی سایت در گوگل اگر متوجه آلوده بودن سایتان شدید بایستی اقدام به پاکسازی آن نمایید. در این زمان باید چند نکته در در زیر برایتان درج شده است را مدنظر قرار دهید زیرا به شما کمک بیشتری در حل این موضوع خواهد کرد.

  1. نکته اول – اگر در نتایج گوگل تعداد کمی محتوای اسپم ژاپنی مشاهده می کنید می توان نتیجه گرفت که مدت زیادی از آلوده شدن سایت نمی گذرد و خوشبختانه قبل از اینکه این محتوا در سایت زیاد شود آن را شناسایی کردید. اما اگر در نتایج آدرس های زیادی از سایت شما یه این صورت هستند نتیجه می گیریم که سایت مدت زیادیست که آلوده شده است و ممکن است آسیب های بیشتری به آن وارد شده باشد.
  2. نکته دوم – شما به عنوان مدیر سایت قطعا از تعداد محتوای سایتتان آگاهی دارید و می دانید چه تعداد محتوا در سایتتان منتشر شده است. اگر آدرس های سایت شما به طور ناگهانی افزایش یافته و ایندکس شده اند باید احتمال دهیم که مورد حملات هکری قرار گرفتیم. البته این مورد نیاز به بررسی بیشتر دارد و نمی توان به شکل صددرصد آن را به هک سایت ارتباط داد.

برای پاکسازی سایت ما باید روش کاملی را اجرا کنیم و برای این کار ما مقاله ای اختصاصی را در سایت ارایه کردیم که در آن روش معمول برای شناسایی فایل ها و کدهای مخرب بیان شده است و از شما می خواهیم که برای انجام و آشنایی بیشتر آموزش پاکسازی سایت هک شده را مشاهده نموده و بعد از اجرای آن مجدد به این مقاله بازگشته و ادامه آموزش را مشاهده نمایید.

حذف سریع آدرس های اسپم در گوگل کنسول

بعد از اینکه پاکسازی سایت را مطابق آموزش قبل انجام دادیم بایستی لینک های اسپمی که هکر در سایت ما تزریق کرده را شناسایی نموده و از طریق ابزار Removals در گوگل کنسول از نتایج حذف نماییم. برای استفاده از ابزار Removals بایستی وارد محیط گوگل کنسول شده و مانند تصویر زیر از بخش مشخص شده (New Request) برای ارسال درخواست به گوگل اقدام نمایید.

حذف سریع آدرس های اسپم در گوگل کنسول
حذف سریع آدرس های اسپم در گوگل کنسول

اگر با این بخش آشنایی ندارید پیشنهاد می شود این کار را به یک سئوکار بسپارید زیرا آدرس هایی که در این بخش ثبت می شوند تا 6 ماه دیگر در گوگل نمایش داده نخواهند شد. برای ثبت درخواست روی دکمه New Request کلیک کنید تا وارد بخشی مانند زیر شوید، در این بخش اگر می خواهید یک یا چند آدرس را به صورت تکی وارد نمایید گزینه Remove this URL only را انتخاب کرده و در کادر Enter URL آدرس آن صفحه را درج کرده و روی دکمه Next برای و تایید نهایی کلیک نمایید.

حذف محتوای اسپم از گوگل
حذف محتوای اسپم از گوگل

اما اگر می خواهید یک مسیر خاص را به صورت کامل ار گوگل حذف کنید می توانید گزینه دوم یعنی Remove all URLs with this prefix را انتخاب نمایید. در این حالت می توانید کل محتوایی که در یک دسته یا مسیر و… وجود دارد را از گوگل حذف نمایید. حتما و حتما توصیه می شود برای انجام این کار با یک سئوکار مشورت نمایید زیرا در صورت اشتباه ممکن است سایت شما کلا از گوگل پاک شود و این فرایند تا 6 ماه طول خواهد کشید.

مقالاتی که می تواند مفید باشد

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست