1. صفحه اصلی
  2. امنیت
  3. ورود زمان‌بندی شده به وردپرس

ورود زمان‌بندی شده به وردپرس

دسته بندی:
امنیتعمومی
بدون دیدگاه
ورود زمان‌بندی شده به وردپرس

آموزش ورود زمان‌بندی شده به وردپرس یکی دیگر از روش های افزایش امنیت وردپرس است. در مقاله جدید کانفیگ وردپرس تمایل داریم تا بخشی با عنوان “Away Mode” که در افزونه iThemes Security را به شما عزیزان آموزش دهیم. مفهوم Away Mode به مدیریت کردن زمان ورود به وردپرس اشاره دارد. در مقاله “معرفی بهترین افزونه های امنیتی وردپرس” بصورت خلاصه در مورد افزونه امنیتی آیتمز توضیح داده ایم.

Away Mode که یکی از بخش های این افزونه امنیتی وردپرس است. این بخش شامل تنظیماتی است که اجازه می دهد زمان هایی که مطمئن هستیم ما در سایت به عنوان مدیر لاگین نمی کنیم را تنظیم کنیم. در بین این زمان ها اگر هر فردی به بخش ادمین وردپرس نیاز به دسترسی داشته باشد، با محدودیت مواجه می شود.

آموزش ورود زمان‌بندی شده به وردپرس

یکی از روش های افزایش امنیت وردپرس ایجاد زمانبندی برای ورود به وردپرس است. بسیاری از صاحبان کسب کار که در شغل های دولتی مشغول به کار هستند، یا هر مدیر سایت دیگری که برای مثال میداند از شب تا صبح به هیچ عنوان در سایت لاگین نمی کند را می تواند مشخص کند تا در بین این ساعت ها، حتی اگر فردی دسترسی مدیر هم داشته باشد، نتواند به سایت وارد شود.

توجه نمایید که این فقط یکی از بخش های کوچک در روش‌های بالا بردن امنیت وردپرس است. اصل موضوع امنیت این موارد ساده نیست و بهتر است شما مقاله ای را که در همین پاراگراف قرار داده ایم را مطاله نمایید.

اما به هرحال اگر شما مدیر یک سایت هستید و می دانید که در روز و یا زمانبندی خاصی هیچکس حتی شما هم به سایت قرار نیست لاگین کنید، تنظیمات بخش Away Mod در افزونه آیتمز این امکان را به شما می دهد تا کلاً بخش لاگین را غیر فعال نمایید و حتی اگر در آن زمانبدی در سایت هم لاگین باشید، از سایت خارج می شود.

نکته : کاربران می توانند از سایت شما بازدید کنند و در این بازه ای که برای ورود محدودیت قرار می گیرد هیچ خللی در روند مشاهده سایت توسط کاربران ایجاد نمی شود.

شروع ایجاد محدودیت زمانی برای ورود به سایت

قبل از هرچیزی باید افزونه آیتمز را نصب کرده باشید. اگر این افزونه را بصورت اورجینال و کامل هم در سایت ندارید، اشکالی ندارد، زیرا بخش Away Mod در نسخه رایگان هم قرار گرفته است. پس با هم وارد بخش Away Mod در افزونه آیتمز می شویم.

تنظیمات افزونه آیتمز
تنظیمات افزونه آیتمز

با کلیک بر روی گزینه Enable این بخش فعال می شود و گزینه Configure Settings نمایش داده می شود. با کلیک بر روی Configure Settings به بخش تنظیمات محدود سازی زمان لاگین به وردپرس در افزونه آیتمز هدایت می شویم.

Away Mode در افزونه iThemes
Away Mode در افزونه iThemes

در ابتدا توضیحاتی در مورد نحوه کارکرد این بخش داده شده است و بیان شده است که با توجه به اینکه همیشه لازم نیست در سایت لاگین باشید، می توانید محدودیت های زمانی برای حضور در سایت مشخص نمایید.

ربات های هکر همواره سایت هارا برای نفوذ بررسی می کنند، هرچقدر بتوان زمان دسترسی این ربات ها را محدود کرد، به افزایش امنیت سایت کمک می شود

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت و در این بخش هم توضیح داده شده است، تنظیم صحیح زمانبندی وردپرس سایت شماست که در بخش تنظیمات است. قبل از اینکه تنظیمات این بخش را تغییر دهید، وارد بخش تنظیمات عمومی وردپرس شده و زمانبندی کشور خود را تنظیم نمایید. ما در ایران تنظیم مانند تصویر زیر را انجام می دهیم.

تنظیم منطقه زمانی وردپرس
تنظیم منطقه زمانی وردپرس

با انجام تنظیمات صحیح منطقه زمانی، محاسبات زمان بر اساس این منطقه زمانی انجام می شود.

بررسی گزینه‌های محدودیت زمان ورود به وردپرس

در بخش Away Mode گزینه هایی برای تنظیمات وجود دارد که هر کدام را بصورت دقیق بررسی می کنیم.

مقابل گزینه Type of Restriction که نوع محدودیت را می توان روزانه یا در یک بازه زمانی خاص تنظیم کرد دو گزینه وجود دارد. با انتخاب گزینه Daily فقط دو تایم زمانی در بخش های Start Time و End Time مشخص می کنیم که بین این زمان ها، اجازه دسترسی به ورود در سایت وجود ندارد.

اما در صورتی که گزینه One Time انتخاب شود، مطابق با تصویر زیر چند گزینه دیگر هم اضافه می شود.

ایجاد محدودیت زمانی مشخص شده
ایجاد محدودیت زمانی مشخص شده

برای مثال در یک مسافرت چندروزه به سر می برید و می دانید که چندروز کلاً به بخش لاگین سایت دسترسی ندارید و برای اطمینان و افزایش امنیت وردپرس می خواهید حتی ربات های هکر هم برای تست نفوذ به بخش لاگین و پیشخوان ادمین وردپرس دسترسی نداشته باشند.

گزینه One Time به شما این امکان را می دهد که یک بازه زمانی بین دو تاریخ مشخص نمایید. حتی می توانید ساعت و دقیقه آن را هم تعیین کنید.

طبق تصویر همه گزینه ها مشخص است که Start Date زمان شروع و End Date زمان پایان محدودیت است. پس در نظر داشته باشید که زمان و ساعتی که مشخص می کنید، زمان مجاز برای لاگین نیست و زمانی است که دسترسی به سایت محدود است.

این روش دیگر کاربر دارد؟

در پایان به شما علاقه مندان به امنیت سایت اطلاع دهم که این گزینه در بروز رسانی های اخیر افزونه آیتمز تغییر کرده است. شاید بهتر باشد از روش های دیگر برای ارتقاع امنیت وردپرس استفاده کرد. در صورت تمایل می توانید از خدمات تخصصی افزایش امنیت وردپرس کانفیگ وردپرس استفاده نمایید.

مقالاتی که می تواند مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست