بدون دیدگاه
بررسی آنلاین ssl سایت

لزوم استفاده از گواهینامه امنیتی اس اس ال بر هیچ توسعه دهنده ای پوشیده نیست. اینکه چطور بفهمیم سایت ما اس اس ال دارد، بررسی وضعیت اس اس ال (ssl) سایت توسط SslShopper موضوع امروز سایت کانفیگ وردپرس است. هیچ تفاوتی ندارد که از SSL رایگان در سی پنل استفاده کرده اید و یا SSL رایگان در دایرکت ادمین. با سایت SslShopper می توانید مشخص نمایید که مدت زمان باقی مانده از گواهینامه اس اس ال سایت چقدر است.

در مقاله امروز به شما آموزش می دهیم که وضعیت اس اس ال سایت خود را با SslShopper بررسی نمایید. توجه داشته باشید که این سایت نمی تواند در حل مشکلات اس اس ال، مانند مشکل عدم نمایش آیکون SSL برای سایت به شما کمک کند.

برای بررسی مشکلات اس اس ال، سایت دیگری وجود دارد که با نام whynopadlock شناخته می شود. برای مطالعه مقاله حل مشکلات اس اس ال (ssl) بصورت آنلاین با سایت whynopadlock کلیک نمایید.

بررسی وضعیت اس اس ال با سایت SslShopper

با پی بردن به موضوع ضرورت استفاده از گواهینامه اس اس ال که ما در یک مقاله ای دیگر در مورد آن توضیح داده ایم(جهت مشاهده کلیک). سوالی که پیش می آید این است که چطور بفهمیم سایت ما اس اس ال دارد؟ یا اینکه چگونه از وضعیت اس اس ال سایت خود با خبر شویم؟ در این مقاله حتی یاد می گیرید که بفهمیم در سایت از گواهینامه اس اس ال رایگان استفاده شده است یا خیر.

برای پاسخ دادن به سوالات زیر ابتدا باید به معرفی سایت SslShopper بپردازیم.

معرفی سایت SslShopper.com

با استفاده از نمودارها و بررسی های انجام شده،مقایسه کنید و بهترین و ایمن ترین گواهینامه اس اس ال را پیدا کنید. درباره SSL یاد بگیرید و مقاله های در این زمینه را بخوانید.

این خلاصه ای از فعالیت سایت SslShopper.com است که در مورد اینکه چطور بفهمیم چند روز از گواهینامه اس اس ال باقی مانده است صحبت می کنیم. گزینه ای تحت عنوان “Compare Certificates” به معنی گواهینامه ها را مقایسه کنید وجود دارد. در مورد این بخش در آینده در همین پست که آن را تکمیل می کنیم بیشتر در خدمت شما هستیم.

سایت sslshopper
سایت sslshopper

شروع کار بررسی با سایت sslshopper

در ادامه بررسی و آموزش سایت sslshopper، در بخش SSL Certificate Tools و در زیر مجموعه آن، با بخش Check the SSL Certificate On Your Site کار داریم. این بخش است که در آن می توان وضعیت اس اس ال را در سایت بررسی کرد.

بررسی وضعیت اس اس ال با سایت sslshopper
بررسی وضعیت اس اس ال با سایت sslshopper

همانطور که در کادر بالا مشخص است، ما آدرس سایت کانفیگ وردپرس را وارد کردیم و بعد از کلیک بر روی Check SSL وارد بخش بررسی می شویم. تصویر زیر شروع کار ماست.

بررسی وضعیت اس اس ال در سایت sslshopper
بررسی وضعیت اس اس ال در سایت sslshopper

در این لحظه، یعنی در تاریخ پنج شنبه – 24 تیر 1400 که این مقاله منتشر می شود، مدت زمان باقی مانده از گواهینامه اس اس ال سایت کانفیگ وردپرس، طبق بررسی انجام شده در سایت اس اس ال شاپر، 194 روز دیگر منقضی می شود. اطلاعات دیگری نیز به ما داده شد.

اینکه سایت ما با IP 185.141.168.135 و اینکه نام میزبان (configwp.ir) دقیق و صحیح در زمان خرید اس اس ال وارد شده است.

یکی از ویژگی هایی که گواهینامه Ssl باید داشته باشد، سازگاری با همه مرورگرهاست، در تصویر مشاهد می کنیم که SSL سایت configwp.ir بدرستی نصب شده و بر روی همه مرورگر ها دقیق و کامل اجرا می شود.

اما نکته ای که در این بخش از آموزش نیاز داشتیم، اطلاع از زمان منقضی شدن گواهینامه اس اس ال بود. ویژگی خوبی که در سایت اس اس ال شاپر قرار گرفته است، می توان با کلیک بر روی گزینه Remind me در مقابل متن The certificate will expire in 194 days. و وارد کردن ایمیل خود، مشخص نمایید که چند روز قبل از به پایان رسیدن گواهینامه امنیتی Ssl سایت، یک ایمیل یاد آور ارسال شود.

بررسی دیگر بخش های sslshopper

در تصویر بالا جزئیات بیشتری وجود دارد. شاید ذهن شما را هم گزینه هایی که به هم اشاره کرده اند، مراحل طی شده چیست و در کل بخش های دیگر سایت sslshopper چیست؟ این مقاله در اینجا ختم نمی شود و این مقاله باز هم ادامه دارد…

مقالاتی که می تواند مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست