آموزش بلاک کردن کشور خاص در وردپرس

بسیاری از مواقع برای افزایش امنیت وردپرس، لازم است تا بلاک کردن کشور خاص در وردپرس را مد نظر قرار دهیم. در این پست از مقاله آموزش بلاک کردن کشور در وردپرس از آموزشگاه سایت کانفیگ وردپرس به این موضوع پرداخته شده و به شما یاد می دهیم چطور بواسطه افزونه قدرتمند وردفنس این کار را انجام دهید.

ممکن است بدلیل حملاتی که به سایت شما از طرف کشور خاصی می شود، تمایل داشته باشید که ip کشوری را مسدود کنید. این آموزش برای افرادی هم که تمایل دارند سایت آنها فقط در برخی کشورها نمایش داده شود و یا نمایش داده نشود نیز مناسب است. در ادامه برای این آموزش با ما همراه باشید.

مسدود کردن کشور در افزونه وردفنس

یکی از ویژگی هایی که افزونه وردفنس ارائه می کند، این است که می توان با آن آی‌پی یک یا چند کشور خاص را بلاک کرد تا به هیچ عنوان امکان بازدید از طریق آنها وجود نداشته باشد. چندی قبل به مقایسه افزونه وردفنس و all in one security پرداخته شد و در مورد بهترین افزونه امنیتی وردپرس نیز صحبت شد. ما بهترین افزونه امنیتی وردپرس را افزونه wordfence معرفی کردیم.

اکنون در این مقاله به دنبال آموزش مسدود کردن کشور در افزونه وردفنس هستیم.

می دانید که افزونه وردفنس در دو نسخه رایگان و غیر رایگان منتشر شده است و در مورد ویژگی که امروز می خواهیم توضیح دهیم، متاسفانه این ویژگی در نسخه رایگان wordfence وجود ندارد. با مراجعه به بخش مربوط به مسدود کردن کشور در افزونه وردفنس در افزونه رایگان آن که مراجعه کنیم، با تصویر زیر روبرو می شویم.

لایسنس افزونه وردفنس
لایسنس افزونه وردفنس

برای دسترسی به بخش مسدود کردن کشور در افزونه وردفنس باید نسخه اورجینال را نصب کرده باشید. می توانید از یکی از مارکت های رائه دهنده ایرانی این افزونه را تهیه نمایید.

در خدمات افزایش امنیت وردپرس در سایت کانفیگ وردپرس افزونه ترجمه شده و اورجینال وردفنس بصورت رایگان نصب و فعال می شود.

تنظیمات مسدود کردن کشور در افزونه وردفنس

بعد از نصب افزونه اورجینال و کامل وردفنس، وارد بخش فایروال شده و بر روی گزینه مسدود سازی کلیک نمایید. در تصویر زیر که در افزونه نسخه کامل و ترجمه شده سایت کانفیگ وردپرس قرار گرفته.

تنظیمات افزونه وردفنس
تنظیمات افزونه وردفنس

تنظیمات مسدود کردن کشور در افزونه وردفنس است را هم در تصویر زیر مشخص کرده ایم. این مرحله پس از وارد شدن به بخش فایروال و زبانه مسدود سازی نمایش داده می شود.

این بخش فقط برای افزونه نسخه اورجینال است که ما در خدمات کانفیگ وردپرس در سایت انجام می دهیم.

مسدود سازی کشور در وردفنس
مسدود سازی کشور در وردفنس

همانطور که در تصویر مشخص است و کاملاً فارسی است، گزینه هایی در این تنظیمات وجود دارد که ما در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم.

نوع مسدود کردن: تنظیمات مربوط به مدل مسدودسازی ip است که بحث ما راجع به مسدودسازی کشور است.

چه چیزی مسدود شود: مشخص می کنیم که مسدود سازی در کدام بخش از سایت باشد، همه سایت یا فقط فرم های ورود.

نکته مهم این است که مسدود کردن ip کشور هایی که ربات های گوگل از آن سمت برای ایندکس کردن سایت استفاده می کنند توصیه نمی شود. زیرا ip های گوگل هم مسدود می شود و سایت شما در گوگل نمایش داده نمی شود.

اما با کلیک بر روی گزینه انتخاب از لیست به لیست کلیه کشور ها دسترسی پیدا می کنیم. تصویر زیر این بخش را نمایش می دهد.

آموزش مسدود کردن کشور در وردپرس
آموزش مسدود کردن کشور در وردپرس

در لیست بالا می توان با کلیک بر روی نام کشور مورد نظر، یا کشور های مورد نظر آنها را برای ورود به سایت مسدود کرد. اما مسدود کردن هم تنظیماتی دارد، برای مثال می توانید مشخص نمایید پس از مسدود شدن کاربر کشور مدنظر، چه اتفاقی برای کاربر رقم بخورد.

بررسی تنظیمات مسدود کردن وردفنس

با مشخص کردن الگوی مسدود سازی و انتخاب کشورهای مدنظر، در بخش تنظیمات مسدود کردن می توانید دستوراتی برای مدل مسدود کردن ایجاد کنید. این تصویری از محیط تنظیمات مسدود کردن وردفنس است.

تنظیمات افزونه وردفنس
تنظیمات افزونه وردفنس

مشاهده منوی تنظیمات مسدود کردن: با فعال بودن این گزینه، عنوان تنظیمات مسدودسازی در زیر منو وردفنس در پیشخوان نمایش داده می شود.

بررسی بخش تنظیمات مسدودی پیشرفته کشور

این بخش که در تصویر بالا هم مشخص است، شامل تنظیمات است که توضیحات آن را هم برای شما قرار داده ایم.

وقتی شخصی را مسدود می کنیم چه باید کرد: دو گزینه در اختیار شما قرار می دهد که پس از مسدود کردن هر کاربر، چه اتفاقی رقم بزنید.

  1. ریدایرکت به آدرس زیر (کادری باز می شود که آدرس برگه مدنظر را وارد می کنید)
  2. نمایش پیغام معمولی مسدود سازی وردفنس (در تنظیمات وردفنس بخش هایی از این متن قابل تغییر است)

آدرس برای هدایت کاربران مسدود شده به: اگر گزینه اول را انتخاب کرده باشید، می توانید در این باکس، URL مد نظر را وارد نمایید.

کشورها را حتی در صورت ورود به سیستم مسدود کنید: این گزینه حتی کاربران لاگین شده را هم که ip آنها تغییر می کند به الگویی که ما برای مسدود سازی مشخص کردیم، اگر شامل لیست مسدود شونده ها قرار گیرند، مسدود می کند.

میان بر تغییر مسیر:  تصویری از این بخش برای شما قرار داده ایم، باتوجه به ترجمه کامل، موارد زیر مشخص است.

تنظیمات وردفنس بخش میان بر تغییر مسیر
تنظیمات وردفنس بخش میان بر تغییر مسیر

مشخص است که می توانید یک مسیر را به مسیر دیگری هدایت نمایید و اطلاعات آن را بر روی سیستم کاربر ذخیره نمایید.

میان بر کوکی: وردفنس کار جالبی کرده است. اجازه می دهد به افرادی که دائم در سفر هستند، با انجام این تنظیمات اگر وارد کشوری که شامل مسدودیت است شدند، آنها مسدود نشوند. این تنظیم هم به واسطه ایجاد یک کوکی بر روی مرورگر کاربر است.

جمع بندی آموزش مسدودسازی کشور در وردپرس

شاید بهتر باید قبل از انجام اینکار، در صورتی که هنوز نمیدانید این کار باعث مشکلات برای سایت شما بدلیل عدم دسترسی کاربرانی که از نرم افزار های تغییر ip استفاده می کنند، می شود، بهتر است قبل از انجام در همین پست و در بخش دیدگاه سوال نمایید. ما در خدمات افزایش امنیت وردپرس که در سایت انجام می دهیم، موارد لازم مربوط به هر سایت را رعایت می کنیم.

اگر تمایل داشته باشید می توانید در اینباره بیشتر بدانید، افزایش امنیت وردپرس ، خدمات کانفیگ امنیتی وردپرس را مطالعه نمایید.

برچسب ها:

مقالاتی که می تواند مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست