بدون دیدگاه
حل مشکل بروزرسانی دیگری در جریان است

سایت کانفیگ وردپرس امروز به ارائه آموزش حل مشکل بروزرسانی دیگری در جریان است پرداخته که یکی دیگر از مشکلات متداول برخی از کاربران وردپرسی است.  با عنوان هایی مانند بروزرسانی دیگری در حال پیشروی است که ترجمه انگلیسی آن هم به صورت Another update currently in process است را با چند روش حل آن بررسی کرده ایم. در صورت تمایل برای دسترسی به دیگر آموزش های سایت کانفیگ وردپرس، به دسته بندی “آموزش وردپرس”  مراجعه نمایید. برای حل مشکل به‌روزرسانی دیگری در جریان است ، با ما همراه باشید.

چرا مشکل بروزرسانی دیگری در جریان است رخ می دهد؟

وردپرس این امکان را ایجاد کرده است که آپدیت را بصورت دستی انجام دهیم یا آپدیت وردپرس را بصورت خودکار از داخل پیشخوان انجام دهیم. اما چرا مشکل بروزرسانی دیگری در جریان است رخ می دهد؟ دلایل مختلفی برای این موضوع آمده است. یک مورد این است که وردپرس اشتباه می کند. یعنی ربات های وردپرس به اشتباه اعلام می کنند که بروزرسانی دیگری در حال پیشروی است.

برخی مواقع یک افزونه و یا بخشی از وردپرس در حال بروز رسانی است که پس از اتمام بروز رسانی، دستوراتی که باید اتمام بروز رسانی را انجام دهند، بخوبی کار نمی کنند و مشکل Another update currently in process ایجاد می شود. راهکار خاصی هم برای اینکه چطور از مشکل بروزرسانی دیگری در جریان است پیشگیری نماییم مطرح نشده است.

آموزش رفع مشکل به‌روزرسانی دیگری در جریان است
آموزش رفع مشکل به‌روزرسانی دیگری در جریان است

این مشکل که بسیار بسیار کم اتفاق می افتد، ممکن است بدلیل این باشد که شرکت هاست میزبان شما توان کافی برای اجرای در لحظه دستورات وردپرس را ندارد. معرفی بهترین هاست وردپرس در ایران را مطالعه نمایید تا در انتخاب هاست اشتباه نکنید.

نکته: در بسیاری از مواقع مشکل بروزرسانی دیگری در جریان است با حدوداً 15 دقیقه صبر کردن حل می شود. دستورات و کارها در این 15 دقیقه انجام شده و اشکال وردپرس مرتفع می شود.

آموزش رفع مشکل به‌روزرسانی دیگری در جریان است

ما در این مقاله برای رفع مشکل به‌روزرسانی دیگری در جریان است به چند روش می پردازیم و هریک را توضیح می دهیم.

  1. رفع مشکل به‌روزرسانی دیگری… به کمک افزونه
  2. آموزش آپدیت وردپرس از طریق هاست (آپدیت دستی وردپرس)
  3. رفع ارور بروزرسانی از طریق افزودن کد به قالب
  4. رفع مشکل آپدیت نشدن هسته وردپرس از طریق WP CLI
  5. رفع مشکل متوقف شدن آپدیت وردپرس توسط فایل class-wp-upgrader.php

رفع مشکل به‌روزرسانی دیگری… به کمک افزونه

مواجه شدن با مشکل به‌روزرسانی دیگری در جریان است را ابتدا با روش استفاده از افزونه به شما آموزش می دهیم. این آسان ترین روشی است که فقط با چند کلید انجام می شود.

در بخش افزونه های سایت، بر روی گزینه افزودن جدید افزونه کلیک کرده و افزونه Fix Another Update را جستجو و از پیشخوان وردپرس نصب و فعال نمایید.

افزونه Fix Another Update
افزونه Fix Another Update

بعد از اینکه افزونه Fix Another Update را نصب و فعال کردید، گزینه آن با عنوان Fix Another Update In Progress در بخش تنظیمات وردپرس اضافه می شود. برای حل مشکل به‌روزرسانی دیگری در جریان است، فقط کافی است که اکنون در بخش تنظیمات وردپرس، وارد Fix Another Update In Progress شوید و شاهد تصویر زیر باشید.

حل مشکل به‌روزرسانی دیگری در جریان است
حل مشکل به‌روزرسانی دیگری در جریان است

حل مشکل بروز رسانی با آپدیت دستی وردپرس

شاید به هر دلیل تمایلی نداشته باشید که از آسانترین روش، یعنی روش حل مشکل بروز رسانی وردپرس با افزونه انجام دهید. شما می توانید طبق آموزش ” معرفی روش های آپدیت وردپرس ” که در آن به آموزش آپدیت دستی وردپرس هم اشاره شده است، انجام دهید.

رفع ارور بروزرسانی از طریق افزودن کد به قالب

راهکار دیگر این است که مشکل را از طریق افزودن کد به فایل فانکشن قالب حل نمایید. این روش هم ساده و البته کمی زمانبر است. پیشنهاد ما این است که از روش همان افزونه استفاده نمایید. اگر تمایل دارید مشکل را به این صورت حل نمایید، قطعه کد زیر را در فایل functions.php قالب که در مسیر wp-content > themes > functions.php قرار دارد، وارد نمایید.

فایل functions.php را در حالت ویرایش (edit) باز نمایید، کد زیر را دقیق کپی کرده و در آن وارد نمایید.

delete_option( "core_updater.lock" );

رفع مشکل آپدیت نشدن هسته وردپرس از طریق WP CLI

در صورتی که از WP CLI اطلاعی ندارید، نیاز به وقت گذاشتن نیست، از روش های قبلی استفاده نمایید 😊.

اگر از قابلیت WP CLI استفاده می کنید، در محیط فرمان قطعه کد زیر را وارد نمایید. پس از اجرای این قطعه کد، مشکل Another update currently in process شما از این طریق حل می شود. بعد از اینکه این دستور اجرا شود، مقدار core_updater.lock حذف می شود.

wp option delete core_updater.lock

رفع مشکل توسط فایل class-wp-upgrader.php

این روش هم برای برخی کاربران جواب داده است. ویرایش فایل class-wp-upgrader.php هم به گفته برخی کاربران به مشکل عدم بروز رسانی وردپرس کمک می کند و این مشکل را حل می کند. برای انجام این روش، مراحل زیر را طی نمایید.

باید وارد هاست شده و در مسیر wp-admin > includes به دنبال فایل class-wp-upgrader.php بگردید. بعد از مشاهده این فایل، آن را در حالت ویرایش باز کرده و مقادیر core_updater.lock یا همان قفل بروزرسانی را حذف کنید.

در تصویر زیر مشخص شده است که یک فانکشن وجود دارد که موجب قفل شدن و عدم آپدیت وردپرس می گردد. با حذف آن مشکل حل می شود.

نکته بسیار مهم: دقت نمایید که همواره داشتن بروز رسانی قبل از تغییراتی مانند این تغییرات که احتمال ایجاد مشکل می رود، ضروری است. در زیر چند لینک آموزشی را برای مطالعه قرار داده ایم.

جمع بندی نهایی

روش هایی که برای حل مشکل بروزرسانی دیگری در جریان است است را بررسی کردیم. ممکن است این مقاله بصورت مستقیم با امنیت وردپرس ارتباط مستقیمی نداشته باشد. اما در می دانید که یکی از راه کار های پیشگیری از هک شدن سایت بروز رسانی وردپرس و افزونه های سایت است. بهتر است قبل از هک شدن وردپرس اقدام به پیشگیری و حذف ویروس وردپرس کرد.

برچسب ها:

مقالاتی که می تواند مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست